Başkan Yaşar’a Şehit Ailelerinden Teşekkür

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Metin Yola ve yönetimini ağırladı.
Şehit Aileleri ve Gazilerden Yaşar’a Ziyaret

Ziyarette Başkan Yaşar’a üyeler tarafından Şehit aileleri ve Gazilere vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkür plaketi ve belgesi takdim edildi.

“Ne desem acınızı hafifletemem”

Şehit yakınlarına ve Gazilerimize kapımız her zaman açık diyen Yaşar, “Belediye olarak, millet olarak her zaman yanındayız, sizler el bebek gül bebek baktığınız çocuklarınızı bu vatanın bölünmez bütünlüğü uğrunda şehit verdiniz, sizlerin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Biliyorum ne desem acınızı hafifletemem. Çünkü ateş düştüğü yeri yakıyor. Şehit ailelerimizin üzüntüsünü paylaşıyor, belediye olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“Bize sahip çıkıyorsunuz”

Ne pahasına olursa olsun vatanımızı böldürmeyiz diyerek sözlerine devam eden Başkan Yaşar, “Şehit ailelerimiz ile aylar, yıllar sonra karşılaştığımda görüyorum ki onların yüreğindeki ateş ilk günkü gibi yanmaya devam ediyor. Allah sabır versin. Bu acılar bitmeli. Ne pahasına olursa olsun bu vatanı böldürmeyeceğiz, Cumhuriyeti yıktırmayacağız” diye konuştu.

Diğer belediyelere kıyasen bize en çok destek olan Yenimahalle Belediyesi’dir. Bize sahip çıkıyorsunuz. Moral gezileri düzenliyorsunuz. Bu bizim için çok önemli çünkü şehit aileleri ve gazilerimiz evlerine kapanıyor. Gezilerle bir nebzede olsa kafalarını dağıtma imkanı buluyorlar. Bu yüzden sizlere tüm şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına minnettarım” dedi.

Share