Başkan Yaşar, Zabıtalarla Bayram Denetiminde

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ramazan Bayramı’nda vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için ilçe genelinde tatlı, börek, şeker ve lokum üretimi yapan imalathaneleri Zabıtalarla birlikte denetledi.
Yenimahalle’de Pastane ve Fırınlar Denetlendi

Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu’nun da bulunduğu denetimlerde, tüm işletmeleri baştan aşağı titizlikle denetleyen zabıtalar, işletme ruhsatlarından imalathanelerin hijyen koşullarına kadar her ayrıntıyı inceledi.

Halkın sağlığı ile oynayana geçit yok

Denetimlerde esnaflarla ve personellerle bayramlaşan Yaşar, işini hakkıyla yapan esnafları tebrik etti.

Başkan Yaşar, cezacı bir belediye olmadıklarını dile getirerek, “Göreve geldiğim günden bu yana personelimize, vatandaşa ve esnafa yaklaşımı konusunda eğitimler verdik. Biz cezacı bir belediye değiliz. Eğitici olmaya çalışıyoruz. Ama halk sağlığını tehdit edecek hiçbir gıda maddesinin üretim ve satışına da müsamaha göstermeyiz” dedi.

“Esnaf gerektiği gibi hizmet vermeli”

Konuşmasında vatandaşın sağlığı ile oynayana afları olmadığına da değinen Yaşar, “Esnaf gerektiği gibi hizmet vermeli. Düzgün bir şekilde üretim yapmalı, etiketlerle oynamamalı, hileli mal satmamalı, evine helal lokma götürmeli. Vatandaşa güler yüzlü davranmalı. Bunlar zaten olması gerekenlerdir. Biz vatandaşımızın huzurlu bir bayram geçirmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu vesile ile tüm İslam aleminin bayramını kutluyor, hayırlı bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Share