Başkan Yaşar Velileri Yalnız Bırakmadı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Pamuklar Mahallesi Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrenci velilerinin hazırladığı Dekoratif El Sanatları Sergisi’nin açılışını yaptı.
Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda Veli Sergisi

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu yönetiminin velileri de eğitime dahil etmek istemesi üzerine okulda açılan ahşap boyama ve Dekoratif El Sanatları kuruna katılan öğrenci velileri bir yıl boyunca çocuklarıyla beraber okulun yolunu tuttu. Aldıkları eğitimin ardından tüm hünerlerini sergileyen veliler yıl sonunu da sergiyle taçlandırdı. Bugüne kadar çocuklarının törenleri için heyecanla okula gelen veliler bugün kendi sergilerinin heyecanını yaşadı. Velileri yalnız bırakmayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Okul Müdürü Mahir Can ile birlikte serginin açılışını yaptı.

Eğitimsiz bir toplumda ne barış olur ne üretim

Birbirinden renkli, birbirinden güzel ahşap ürünleri itinayla hazırlayan veliler, sergiyi gezen Yaşar’a tek tek el emeklerini gösterdi.

Okul yönetimi başta olmak üzere tüm öğretmen ve velileri tebrik eden Başkan Yaşar “ Her alanda eğitim çok önemli. Bir toplum çocuklarına doğru eğitim veremezse o toplumda ne barış olur ne de üretim. Eğer çocuklarımızı soran, sorgulayan, düşündüğünü uygulayabilen bireler olarak geleceğe hazırlayabilirsek Türkiye’nin geleceği de o kadar aydınlık ve refah dolu olur. Onun için çocuklarımıza iyi eğitim vermeli, doğru bilgilerle donatmalıyız. Siz veliler de bu yaptığınız çalışmalarla yine onlar için örnek oluyorsunuz. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Share