Başkan Yaşar Sanayici, İşadamları İle İftar Yaptı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, sanayici ve işadamları ile iftar sofrasında buluştu.
Başkan Yaşar Sanayici, İşadamları İle İftar Yaptı

İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek, Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay ve OSİAD Başkanı Ahmet Kurt’un ev sahipliğinde Lale Restoranda düzenlenen iftar davetine; ASO Başkanı Nurettin Özdebir, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Ostim OSB Başkanı Orhan Aydın, GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, GİMAT Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak ve CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri katıldı.

Ramazanın hoşgörü ve bereketine ihtiyacımız var

İftarda konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ramazan ayı hoşgörü, sevgi, kardeşlik ayı. Ancak maalesef son yılların Ramazanları ne Türkiye’de ne İslam aleminde bu duygular içerisinde geçmiyor. Bu ayda ülkemizde terör, şiddet, cinayet, kin ve nefret gibi olaylar daha da artıyor. Ramazanı bile olması gerektiği gibi manevi duygularla yaşayamıyoruz. Ramazanın hoşgörüsü ve bereketi ülkemiz üzerine olsun” dedi.

Kısa bir konuşma yaparak Ramazan’ın Türkiye ve dünyaya barış getirmesi temennisinde bulunan OSİAD Başkanı Ahmet Kurt “ Ramazan ayı, sevgi ve muhabbet ayıdır. Paylaşmanın adıdır. Berekettir, dostluktur. Bu bereketin artmasını canı gönülden arzu ediyoruz. Kardeşlik sofralarımız daim olsun” diye konuştu.

Share