Başkan Yaşar Karşıyaka İle Buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Karşıyaka Bölgesi’nde halka bir araya geldi. İlk olarak Karşıyaka TOKİ Blokları’nda halka seslenen Yaşar, daha sonra Karşıyaka Seçim Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi.
Yaşar, “Biz Allah Devlete Zeval Vermesin” Duası Edenleriz

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yoğun temposuna devam ediyor. Karşıyaka’da çalışmalarına devam eden Yaşar’a halk yoğun ilgi gösterdi. Karşıyakalılara seslenen Yaşar, ”Bu seçimlerde insanlar kendilerini kim iyi yönetecekse onu seçecekler. Kentlerde sizlerin parasıyla size kim doğru hizmeti götürecekse onları seçeceksiniz“ dedi.

Karşıyaka eski Karşıyaka değil

Karşıyaka Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri’nin bölgeye değer katacağını aktaran Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak tarihin en yüksek bütçeli projesini bu bölgeye kazandırdık. Bu projede kadınlar, çocuklar, gençler için birçok donatı bulunacak. İçinde kreş, engelli kreşi, YENİMEK, hamam, düğün salonu bulunacak. Bölgenin ihtiyacı olan her şey burada olacak” diye konuştu.

“Allah devlete zeval vermesin”

Bizler yemek sofralarından “Allah devlete zeval vermesin” diye dua ederek kalkanlardanız diyen Yaşar, ”10 yıldır nikah masalarında yemek sofralarında Allah devlete zeval vermesin, vatanımızın bölünmez bütünlüğü korunsun diye insanlara öğütte bulunuyorum” dedi. “Kimse benim vatanseverliğimi tartışamaz” diyen Yaşar, “Şimdi seçimlerin sonucunda devletin beka sorunu olacağını ifade ediyorlar. Televizyonlarda insanları sahte gündemlerle uğraştırıyorlar. Bu seçimlerin sonucunda böyle bir durum yaşanmayacak. İnsanlar kendilerine daha iyi kim hizmet edecekse onu seçecek. Kaybedende Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı kazanan da. Ben bugüne kadar Mustafa Kemal Atatürk’ün ışıklı yolundan gittim bundan sonra da bu yoldan gitmeye devam edeceğim. Kimse benim vatana olan sevgimi sorgulayamaz” diye konuştu.

Yenimahalle değişti

Yenimahalle’de 10 yılda birçok yenilik yaptıklarını ifade eden Yaşar, “Göreve geldiğimde Yenimahalle’de bir şeyleri değiştirmem gerektiğine olan inancımla çalışmalara başladım. 10 yılda birçok projeyi Yenimahalle’ye kazandırdık. Kadınlar, çocuklar, gençler için birçok proje yaptık. Yenimahalleli bilinci oluşturmaya çalıştık. Kimseyi ötekileştirmedik. Camii de yaptım cemevi de yaptım. Bunların sonucunda da şu anda Yenimahalle Ankara’da en çok göç alan ilçelerden birisi konumuna geldi. Altındağ’dan, Mamak’tan, Keçiören’den insanlar Yenimahalle’ye yaşamak için geliyorlar” şeklinde konuştu.

Share