Başkan Yaşar, Kadın Emeği Sergisi’ni Gezdi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçenin üreten kadınlarının Karşıyaka Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri’nde açmış olduğu “Kadın Emeği Sergisi”ni gezdi.
Yenimahalle’nin Üreten Kadınları Sergi Açtı

Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal ile birlikte stantları tek tek gezerek, Yenimahalleli kadınların el emeği göz nuru ürünlerini inceledi.

“Ülkenin üretene ihtiyacı var”

Stantlardan alışveriş yapmayı da ihmal etmeyen Başkan Yaşar, organik el yapımı örgü oyuncak satın aldı. Kadınlara, “Siz yeter ki üretim yapın. Ülkenin üretene ihtiyacı var. Her zaman sizlerin yanındayız. Ne güzel burada el işlerinizi satarak aile bütçenize katkıda bulunuyorsunuz. Hepinizi tebrik ederim” diye konuştu. Sergide vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Yaşar, vatandaşları kırmayarak tek tek fotoğraf da çektirdi.

“Amacımız ev hanımlarının eve katkı yapması”

Özevler Mahalle Platformu Sorumlusu Tülin Arslan öncülüğünde gerçekleşen sergide, ev sahipliği için Yaşar’a teşekkürlerini sunan Arslan, “Pandemi döneminde maalesef birçok insan işsiz kaldı. Bizim amacımız burada eşi işsiz kalan ev hanımlarının eve maddi açıdan katkı yapmasını sağlamak. Bunu da büyük ölçüde başardığımızı görüyoruz. Bu proje için Başkan Yaşar’ın kapısını çaldığımızda bizi çok güzel karşıladı ve ‘Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız!’ diyerek, sergi için bize yol gösterdi” dedi.

Arslan, “Sergimizde örgü, makrome, takı, kumaş baskı, hediyelik eşya, hamur işleri, yaprak sarması, içli köfte ve tatlılar gibi birçok ürün satılmakta. Tüm vatandaşları sergimize bekliyoruz. Sergimiz 16-17 Haziran günü de Karşıyaka İş Merkezi önünde açılacaktır” diye ifade etti.

Share