Başkan Yaşar Hal Esnafıyla Buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal ile birlikte sabahın erken saatlerinde Ankara’ya sebze ve meyve girişini sağlayan Toptancı Hali’ni ziyaret ederek hal esnafına hayırlı işler diledi.
Yaşar, “Yeni Düzenleme Üreticiyi de Tüketiciyi Mağdur Etmesin”

Yaşar, Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (ASEMKOM) Başkanı Ceyhan Gündüz ve yönetim kurulu üyeleri de kahvaltı yaparak Yeni Hal Yasası’nı değerlendirdi.

Düzenleme tüm tarafları memnun etmeli

Sebze-meyve fiyatlarındaki yükselişin önüne geçmek için Hal Yasası’nda değişiklik yapılması gerektiğini her fırsatta dile getirdiğini hatırlatan Başkan Yaşar “Yeni düzenleme ne üreticiyi, ne aracıyı, ne de tüketiciyi mağdur etmemeli” dedi.

Halde dükkanları tek tek dolaşarak esnafı ziyaret eden Yaşar, Ankara’da ticaretin yüzde 45’i ilçemiz sınırları içerisinde gelişmekte. Sizler de bu konuda çok önemli bir rol üstlenmektesiniz. Sebze ve meyve hali Yenimahalle’nin can damarı ve çok önemli. Umarım kısa süre içerisinde modern ve daha güçlü bir hal oluşturularak hem üreticinin hem tüketicinin kazanmasını sağlarız” diye konuştu.

Mevcut Hal Kanunu’ndan kaynaklı sıkıntılar yaşadıklarının altını çizen Dernek Başkanı Ceyhan Gündüz de Başkan Yaşar’a ziyareti ve destekleri için teşekkür etti.

Gündüz “Ankara Hali, gerçekten ucuz. Belki de Türkiye’nin en ucuz halidir. Ama bizim fiziksel yapımız, bizim ucuz sattığımız malın sevkiyatına, satışına engel oluyor. Yerimizin küçük olması, dar olması, park alanı sorunlarından dolayı müşteri sıkıntısı çekiyoruz” dedi.

Share