Başkan Yaşar, Erzurum Tanıtım Günleri’nde

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Atatürk Kültür Merkezi’nde bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri’ni ziyaret etti.
Yaşar, Erzurumluları Yalnız Bırakmadı

Erzurum’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla düzenlenen tanıtım günlerinde yöresel yemeklerin ve ürünlerin sergilendiği stantları tek tek gezen Başkan Yaşar “Türkiye’mizin her yeri ayrı güzel” dedi.

Türkiye bir cennet

4 mevsimi yaşayan, her türlü üretime elverişli topraklarımızla ülkemiz dünyada tek örnektir diyen Yaşar, Bu kadar kaynağa rağmen buğdaydan, samana kadar her şeyin ithal kullanılıyor olmasından yakındı.

Yöresel ürünleri tadan ve Erzurumlularla sohbet eden Yaşar “Bugün Erzurum’a özgü el sanatları, yemekleri, kültürünü gezdik gördük. Edirne’den Ardahan’a her yöremiz çok değerli. Türkiye bir cennet. Ülkemizin kaynakları hepimize yetecek kadar bol ve bereketli. Tanıtım günlerini de bu noktada önemsiyorum. İllerimiz desteklenmeli, üreticinin önü açılmalı. Çünkü tarımıyla, hayvancılığıyla, doğa ve deniz turizmiyle, sanayileriyle kimseye ihtiyacı olmayan Türkiye maalesef her şeyi ithal eder oldu. Elimizdeki gücü fark edip, kaynaklarımıza sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

Erzurum Tanıtım Günlerinden vatandaşların yoğun ilgisiyle ayrılan Başkan Yaşar Erzurumlu vatandaşlarla da bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Share