Başkan Yaşar, Ekibiyle 2016’yı Değerlendirdi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediye yönetimi ve belediye meclisi CHP grubuyla birlikte yılın son toplantılarını gerçekleştirdi.
Yenimahalle’ye Durmak, Yorulmak Yok

2016 yılının değerlendirmesinin yapıldığı toplantılarda, yeni hizmet yılının hazırlıkları da masaya yatırıldı.

İlk olarak Başkanlık Toplantı Salonu’nda Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu ve birim müdürleriyle bir araya gelen Yaşar, ekibinin yeni yılını kutladı.

Halka dokunan hizmetler hız kesmeyecek

Her yılın yeni bir heyecan olduğunu ifade ederek ekibine bir yıl boyunca özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Yaşar, Yenimahalle Belediyesi’nin 2017’de de durmadan, yorulmadan çalışacağını söyledi. Hali hazırda devam eden kapalı pazaryeri, kapalı spor kompleksi, kreş, gençlik merkezi ve sosyal tesis inşaatlarının 2017’de ivedilikle tamamlanacağını kaydeden Yaşar, rutin belediye hizmetlerinin ise eksiksiz bir şekilde devam edeceğine vurgu yaptı.

Vatandaşa verdikleri sözü tutarak 2016 yılı bütçesini de halka dokunan hizmetlere harcadıklarını belirten Yaşar, “Yılın başında koyduğumuz hedeflere bugün ulaştığımızı görüyorum. Bütçemizi her yıl olduğu gibi halka dokunan hizmetlere ayırdık. Vatandaşın parasını kendi paramız gibi dikkatli harcamak zorundayız. Gereksiz yere harcayacak bir kuruş paramız yok. Sizden de bu konuda özenli çalışmaya devam etmenizi bekliyorum. 2017’de de hep beraber verdiğimiz sözleri tutacağız. Heyecanımızı, umudumuzu kaybetmeden insanımızı mutlu edecek işlere imza atacağız” dedi.

2017’de 4 yeni ihale

İnşaatı devam eden dev yatırımların yanı sıra 2017 yılında 4 yeni projeye start vereceklerini kaydeden Yaşar; Serhat, Susuz, Şentepe Kültür Merkezi ile Turgut Özal Kültür Merkezi ve kreşinin ihalelerinin yeni yılla birlikte gerçekleştireceklerini söyledi.

Bu yılın son döneminde hayata geçen HalkKart projesine de değinen Yaşar, 20 bin Yenimahalleliye HalkKart dağıttıklarını belirterek “Yenikart yardımlaşma, HalkKart hemşehrilik kartıdır. Her iki kart da dayanışmayı ve hemşerilik bilincini arttırıyor” diye konuştu.

Meclis üyelerinin de yeni yılını kutladı

Yenimahalle Belediye Meclisi CHP Grubuyla da bir araya gelen Yaşar, meclis üyelerinin de yeni yılını kutlayarak “Dilerim 2017, 2016’dan daha hayırlı, barış ve kardeşliğin egemen olduğu, ülkemiz için aydınlık bir yıl olur” dedi.

Share