Başkan Yaşar EGEM Platformunu İftarda Ağırladı

Tüm hemşeri derneklerine Ramazan ayı dolayısıyla belediye salonlarının kapılarını sonuna kadar açan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar EGEM Platformu üyelerini iftarda ağırladı.
Egeliler Yenimahalle’de Buluştu

Ege Bölgesi kültürünü Ankara’da tanıtmak ve bölge ile ilgili projelere destek vermek için kurulan EGEM Platformu’nun geleneksel iftar yemeği Yenimahalle Belediyesi ilkadım Salonu’nda yapıldı.

Ramazan hoşgörü, sevgi, kardeşlik ayıdır”

Kuran tilaveti ile başlayan programda Egeliler dualarla birlikte oruçlarını açtı. Yemeğin ardından kendisi de bir Egeli olan Başkan Yaşar, hemşerilerine seslendi.

Davetlilerin Ramazan ayını kutlayan Yaşar, “Ramazan barış ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Ramazan ayı hoşgörü, sevgi, kardeşlik ayıdır. Ancak maalesef son yıllarda Ramazanlar ne Türkiye’de ne de İslam alemindehuzur içerisinde geçmiyor. Ramazanı bile olması gerektiği gibi manevi duygularla yaşayamıyoruz.Barış ve kardeşliğin egemen olduğu topraklarımızda birlik ve bütünlüğümüzün sonsuza kadar korumalıyız. Bizim farklılıklarımız zenginliğimizdir. Bugün İslam Dünyası’na baktığımızda bir tarafta açlık, bir tarafta kavgalar görüyoruz. Tek dileğimiz bunların biran önce son bulmasıdır” dedi.

Ege, birlik, beraberlik ve kardeşliğin teminatıdır

“Ege, bu ülkede birlik, beraberlik ve kardeşliğin teminatıdır” diyen İzmir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı ve EGEM Platformu Dönem Başkanı Yasin Aksu da konuşmasında platform çalışmalarından ve platformun gelecek projelerinden bahsederek, davetlilerin Ramazan ayını kutladı.

Share