ASTOP’dan Yaşar’a Sivil Toplum Dostu Beratı

Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) tarafından düzenlenen “Üstün Hizmet ve Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu.
ASTOP’dan Yaşar’a Sivil Toplum Dostu Beratı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu’nda gerçekleşen ödül törenine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ATO Başkanı Gürsel Baran, ASTOP Onursal Başkanı Veli Sarıtoprak ile iş ve siyaset dünyasından isimler katıldı.

“Demokrasi gönüllülerle güçlenir”

Törende STK’lara vermiş olduğu desteklerden ötürü Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Sivil Toplum DostuBeratı’na layık görüldü.

Ödülü almaktan dolayı onur duyduğunu belirten Başkan Yaşar, “Gönüllülük içten gelen bir duygudur. Gönüllülükte bireysel çıkar değil, toplumun çıkarı vardır. Herkes gönüllü olamaz. Sadece toplumda değil, ailenin fertleri arasında da bu farklılıklar görülür. Ülkemizde bazı sorunların aşılabilmesi için gönüllüğün güçlenmesi gerekmektedir. Sivil ve yerel idarelerin güzelliklerini gönüllüler topluma taşıyabilir, yanlışlıklarına da karşı koyabilir. Bu sayede demokrasi güçlenir. Doğaya gönüllüdür insanlar, çevreye gönüllüdür. Yaptığı çalışmalarla topluma fayda sağlayan ve toplumun sağlıklı gelişimine katkı sunan tüm katılımcıların Gönüllüler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Başarı Beratlarını Başkan Yaşar verdi

Program Veli Sarıtoprak Özel Ödülleri ile devam etti. Ödüle layık görülen “İlaç Bilinci Geliştirme ve Akıllı İlaç Derneği” adına Prof Dr. İsmail Balık ve “Gençlerbirliği İşadamları Derneği” yönetim kurulu adına Sinan Aydın “Üstün Hizmet ve Başarı Beratı” ödüllerini Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın elinden aldı.

Share