Ankara Kulübü’nden Geleneksel İftar

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Kulübü’nün düzenlediği geleneksel iftar yemeğine katıldı.
Yaşar, “Ramazan’ı Emredildiği Şekilde Yaşayamıyoruz”

İftarda eski Ramazan’lara duyduğu özlemi ifade eden Yaşar, “Maalesef ne Türkiye’de ne İslam aleminde Ramazan’ı bize emredildiği şekilde yaşayamıyoruz. Anaların ağlamadığı, siyasetçilerin bütün vatandaşları kucakladığı bir Türkiye’yi özlüyorum, diliyorum” dedi.

Ankara Kulübü Başkanı Metin Özaslan’ın ev sahipliğinde Ankara Konağı’nda düzenlenen iftar yemeğine Yaşar’ın yanı sıra CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, bürokratlar, milletvekilleri, STK temsilcileri ve yaklaşık 2 bin Ankaralı katıldı.

Eşit yurttaş vurgusu

İftar sonrası Başkentlilere seslenen Yaşar, Ramazan’ın birlik ve kardeşlik ayı olduğunu hatırlatarak “Bu mübarek ayda elimize, dilimize sahip çıkacağız. Barışı ve sevgiyi egemen kılacağız. Son yıllarda Ramazan’ı layıkıyla idrak edemiyoruz. İslam ülkelerinde kardeşkanı akıyor. Ne ırkımızı ne de mezhebimizi kendimiz seçmedik. Hepimizin değerleri kutsaldır. Eşit yurttaşlığı sağladığımız zaman bu sıkıntıları aşacağımıza inanıyorum” dedi.

“Ramazan, arınma ayı”

Ankara Kulübü Başkanı Özaslan da iftar davetlerine icabet eden konuklarına teşekkür ederek “Ramazan arınma ayı, kalplerin açıldığı, yoksullara yardım elinin uzatıldığı bir ay. Tüm Ankaralı hemşerilerimin Ramazan ayını kutluyorum. Bu iftarın kardeşliğe, birlik, beraberliğe vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından davetliler, Hacivat ve Karagöz gösterisiyle keyifli dakikalar yaşadı.

Share