Altın Kanatlı Melekler Sahasında Galip Geldi

2020-2021 sezonu Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde aldığı başarılı sonuçlarla adından söz ettirenYenimahalle Belediyesi SK, evinde ağırladığı Görele Belediyesi Spor Kulübünü mağlup ederek önemli bir galibiyet almayı başardı.

Hentbol Kadınlar Süper Lig’inde 19’uncu hafta mücadelesine çıkan Yenimahalle Belediyesi, Görele Belediyesi SK maçından 41-35 galip ayrıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde oynanan iki takımın kıyasıya mücadelesine sahne olan karşılaşmada altın kanatlı melekler sahaya; Hanna, Fatma, İlayda, Beyza, Bilge, Nurceren ve kalede Fatma yedisi ile çıktı.

Bilge 13 golle göz doldurdu

İki takımın karşılıklı mücadelesi ile geçen maçın ilk devresinde, Yenimahalle’nin melekleri soyunma odasına 18-19 mağlup girdi. Maçın ikinci yarısında mücadeleyi bırakmayan ve oyuna ağırlığını koyan altın kanatlı melekler, Bilge, Nurceren ve Beyza’nın göz dolduran performansıyla maçtan galip ayrılmayı başardı.

Fuat Çam ve Yüksel Çalkuç ikilisinin yönettiği karşılaşmada Yenimahalle Belediyesine galibiyeti getiren goller; Bilge (13), Beyza ve Nurceren (8), Hanna (5), İlayda (3), Fatma ve Sabiha (2)ile geldi.

Melekler Üsküdar ile kupa mücadelesi verecek

Hentbol Kadınlar Süper Ligindealdığı galibiyetle yoluna devam eden Yenimahalle’nin melekleri, 30 Mart 2021 tarihinde kendi evinde Üsküdar Belediyesi SK ile Türkiye Kupası mücadelesi verecek.

Share