Altın Fikirlere Yenimahalle’den Tam Destek

Yenimahalle Belediyesi, JCI Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin düzenlediği Altın Fikirler Akademisi Proje Yarışması’nda yarı finale kalan gençler için Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nin kapılarını ardına kadar açtı.
Altın Fikirlere Yenimahalle’den Tam Destek

Türkiye’nin genç fikirlere ihtiyacı olduğunun altını her fırsatta çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Kurtuluşumuz soran, sorgulayan, üreten gençlerle olacaktır” dedi.

 

100’den fazla ülkede 200 binden fazla aktif üyesi ile genç lider ve girişimcilere yol gösteren derneğin Çankaya Şube Başkanı Mehmet Arkın Çoban ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.

 

18-40 yaş arasındaki genç üyeleriyle birlikte dernek bünyesinde yaptıkları çalışmalar hakkında Başkan Yaşar’a bilgi veren Şube Başkanı Çoban “Altın Fikirler Akademisi Projesi”’ne destek istedi.

 

Yenimahalle Belediyesi iş birliğine hazır

 

Projeyi can kulağıyla dinleyen Yaşar “Yenimahalle Belediyesi olarak destekçiniz olmaktan onur duyarız. Çünkü bu ülkenin genç fikirlere ihtiyacı var. Maalesef ülkemizde eğitim seviyesi de kalitesi de her geçen gün düşüyor. Kurtuluşumuz soran, sorgulayan, üreten gençlerle olacaktır” dedi.

 

Proje kapsamında; Fikrine güvenen, mükemmel bir fikri olup da henüz bir iş modeli kuramayan, iş modelini kuran fakat alanında uzman mentörlerden akıl almak isteyen genç yarı finalistler 19-20 Ağustos tarihlerinde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde 2 günlük AFA kampına girecek.

 

Yapılan eğitimler ve elemelerden sonra 200 aday fikir arasından en güzel 5 fikir finale kalarak, kendilerini iş hayallerine bir adım daha yaklaştıracak olan ödüllere sahip olacak.

Share