Açılış Öncesi Son Kontrol

Bir yanda açılış bir yanda temel atma
Yenimahalle’nin 12’inci Kreşi Açılıyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ata Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Havva Gürbüz Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde açılış öncesi son kontrolleri yaptı.

Çalışan anneler için ilçenin 11 ayrı noktasında kreş hizmeti sunan Yenimahalle Belediyesi, ilçenin 12’inci kreşini 22 Ekim Cuma günü saat 15.30’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla hizmete açıyor.

Yenimahalle Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı en büyük kreş olma özelliğini taşıyan Havva Gürbüz Kreş ve Gündüz Bakımevi, 300 minik ilçe sakinine eğitim hizmeti verecek.

Hem açılış hem temel atma

Öte yandan düzenlenen törende Yenimahalle’nin 5’inci havuzu olan Ata Yüzme Havuzu ve Spor Tesisleri’nin de temeli atılacak. Hacı Sabancı, Turgut Özakman, Bülent Ecevit ve Prof. Dr. Mehmet Haberal yüzme havuzu ve sosyal tesislerinden sonra ilçenin 5’inci tam donanımlı yüzme havuzu ve spor merkezi Ata Mahallesi’nde yükselecek.

6 bin 800 metrekare arsa üzerine konumlandırılacak olan Ata Mahallesi Yüzme Havuzu ve Spor Salonu; 4 bin 131 metre kare inşaat alanına bodrum ve zemin kat şeklinde yapımı planlanarak, yarı olimpik yüzme havuzu, fitness salonu, kafeterya, soyunma odaları, duş ve mescit gibi birçok bölümü içerisinde barındıracak.

Share