9’uncu AGT Çocuk Şenliği Gerçekleşti

Ankara Gönüllü Takımı, ODTÜ Mezunları Derneği Proje Grubu, Yenimahalle Belediyesi ve Çankaya Belediyesi işbirliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen AGT Çocuk Şenliği’nin 9’uncusu gerçekleştirildi.
Yenimahalle’nin Çocukları Şenlikte Doyasıya Eğlendi

ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri Çim Amfi’de düzenlenen şenliğe akın eden çocuklar, doyasıya eğlendiler.

Yenimahalleli çocuklar şenlikte

Şenliğe Yenimahalle’nin Yakacık, Çiğdemtepe, Pamuklar ve Barıştepe mahallelerinden maddi durumu iyi olmayan ve ODTÜ Mezunları Derneği’nin proje ekibi ve AGT üyelerince eğitimleri desteklenen 50 öğrenci de katıldı.

Kurulan stantlarda birbirinden eğlenceli etkinliklere katılan Yenimahalleli çocuklar,  yemyeşil çimenlerin üzerinde yemek yiyerek gönüllü grupların dans gösterilerini izledi.

Unutulan sokak oyunlarıyla tanıştılar

Etkinliklerde ODTÜ Matematik, Robot, LODOS, Jakuto ve Engelsiz ODTÜ toplulukları da kendi alanlarında farkındalık yaratacak faaliyetler düzenledi.

Ankara Gönüllü Takımı ise yüz, parmak ve tişört boyama, balon-bileklik masası gibi etkinliklerle çocukların yüzünü güldürdü. AGT aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları olan “Beştaş, bezirgan başı, eski minder, yağ satarım bal satarım, istop, arapsaçı, yakan top” gibi oyunlarla da çocukları tanıştırdı.

Share