90’lar Festivali’nin Konuğu Levent Yüksel Oldu

Ata Mahallesi’nde nostalji gecesi

Yenimahalle Belediyesi 90’lar Festivali kapsamında pop müziğinin güçlü yorumcularından Levent Yüksel’i ağırladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde Ata Mahallesi’nde düzenlenen konserde, 90’lı yıllara damga vuran birçok eser hep bir ağızdan coşkuyla söylendi.

Eskimeyen ezgiler kulakların pasını sildi

Pop müziğinin sevilen sanatçılarından Levent Yüksel, 90’lardan günümüze dillerden düşmeyen, Bu gece son, Tuana, Med Cezir, Beni Bırakın gibi birbirinden güzel şarkılarının yanı sıra son albümü ‘Hayatıma Dokunan Şarkılardan’ “Mutlu ol yeter” adlı arabesk eseri de vatandaşların coşkulu katılımı eşliğinde seslendirdi.

Başkan Yaşar’dan birlik mesajı

Yüksel’e tüm Yenimahalleliler adına çiçekle teşekkür eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Uzun bir süredir pandemi nedeniyle askıya alınan arkadaşlıkların, dostlukların, komşulukların yeniden güçlenmesi birlik ve beraberliğimiz için çok önemli. Biliyorum ekonomik ve sosyal sıkıntılar hepinizi üzüyor. Ama biz, bu ülkeyi bize emanet eden atalarımızın, ecdadımızın evlatları olarak bu ülkede birlik içinde yaşayacağız. Sıkıntılarımızı kardeşçe beraber çözeceğiz. Anadolu erenlerinin bize gösterdiği yolla, Yunus Emre’yle, Mevlana’yla, Hacı Bektaş Veli’yle onların öngörüsüyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacağız. Kin ve nefretten uzak duracak, birbirimizi seveceğiz. Farklılıklarımızı zenginlik sayacağız. Bu konserlerin amacı da bu. Yenimahalle’de barışı ve sevgiyi egemen kılmak, komşuluk ilişkilerini geliştirmek, ilçemizi kültür ve sanatla buluşturmak istiyoruz.  Toplumun huzura ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Sanat bu ortamın oluşmasında en büyük etkendir” dedi.

Eylül ayı boyunca Festival coşkusu

Yenimahalle Belediyesi 90’lar Festivali’nde; 17 Eylül Cumartesi Leman Sam (Vedat Dalokay Parkı), 24 Eylül Cumartesi Burak Kut (Müslüm Gürses Parkı) ve 30 Eylül Cuma günü Nükhet Duru (Ragıp Tüzün Parkı) Yenimahalleliler ile buluşacak.

Share