2021-2022 Öğretim Yılı Yenimahalle’de Başladı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk gününde Barış Manço Kreşinde eğitim hayatına başlayan minik ilçe sakinleri ile bir araya geldi.
Başkan Yaşar Minikleri Yalnız Bırakmadı

Ergazi Mahallesi’nde bulunan Yenimahalle Belediyesi Barış Manço Kreş ve Gündüz Bakımevine giderek ilk ders gününde minik sakinleri yalnız bırakmayan Yaşar, çocuklara kırtasiye seti ve okul malzemelerinden oluşan hediye paketi vererek, öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okul öncesi eğitime büyük önem veriyoruz

İlk ders gününde kısa bir konuşma yaparak velilere ve öğrencilere seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yenimahalle Belediyesi olarak 2009 yılından beri okul öncesi eğitime büyük önem veriyoruz. Yeni eğitim yılı açılış buluşmamıza Ata Mahallesi’ne kazandırdığımız Havva Gürbüz Kreş ve Gündüz Bakımevi inşaatının denetiminden geliyorum. Yakın zamanda açılışını yapacağız. Bu gün itibariyle 2 binin üzerinde çocuğumuz Yenimahalle Belediyesi kreşlerinden yararlanıyor. Türkiye’de bir ilçe belediyesi için bu sayıda okul öncesi öğrenciye eğitim hizmeti veren ilk belediyeyiz” dedi.

Cumhuriyeti aydınlık yarınlara taşıyoruz

Ülkenin geleceği için eğitime büyük önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Yaşar “Çocuklarımızı ne kadar düzgün eğitirsek ve geleceğe donanımlı şekilde hazırlarsak, ülkemizin geleceğine o derece yatırım yağmış oluruz. Bu nedenle birçok mahallemize kreş ve gündüz bakım evi kazandırıyoruz. Ayrıca gençlerimiz için etüt merkezleri açıyoruz. 5 bin gencimiz bu merkezlerde üniversiteye hazırlanıyor. Kütüphaneler açıyoruz. Bunun yanında hiçbir ilçede olmayan, Cumhuriyetin 100’üncü yılında hayata geçireceğimiz Cumhuriyet Akademisi için çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağdaş, kaliteli eğitim almasını hedefliyor, Türkiye Cumhuriyetini aydınlık yarınlara taşımak amacıyla tüm imkanlarımızı eğitim için seferber ediyoruz” şeklinde konuştu.

Share