10’uncu AGT Çocuk Şenliği Düzenlendi

ODTÜ Mezunları Derneği Proje Grubu, Ankara Gönüllü Takımı, Yenimahalle Belediyesi ve Çankaya Belediyesi paydaşlığında her yıl geleneksel olarak düzenlenen AGT Çocuk Şenliği’nin 10’uncusu Başkentlilerin yoğun ilgisi eşliğinde gerçekleştirildi.
Yenimahalle’nin Çocukları Bahar Şenliği Yaşadı

Çiğdem Mahallesinde bulunan Can Yücel Parkında düzenlenen şenliğe katılan çocuklar, gönüllerince eğlendiler.

Çocuklar sevgiyle kucaklaştı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında düzenlenen şenliğe Yenimahalle’nin Barıştepe, Pamuklar, Yakacık ve Çiğdemtepe mahallelerinden 4. ve 7. sınıf arası 100’ün üzerinde çocuk, AGT üyelerince eğitimleri desteklenen 100 öğrenci ve ODTÜ Mezunları Derneği’nin proje ekibi de katıldı.

Üniversite topluluklarının kurduğu, farklı aktivitelerin sergilendiği stantlarda eğlenceli bir gün geçiren çocuklar, Ankara Gönüllü Takımının hazırladığı masalarda parmak boyama, balon kıvırma, bileklik tasarımı, yüz boyama, tişört boyama gibi renkli ve eğlenceli aktiviteleri uygulamalı olarak deneyimleme fırsatı buldu.

Çocuklara uygulamalı etkinlikler

Etkinlik arasında öğlen yemeklerini ve pamuk şekerlerini yiyen çocuklar, zumba, jonglör gibi hareketli aktivitelerin yanında çocuk aklım ve tasarım topluluğu gösterileri gibi merak uyandıran etkinliklerle şenliğin tadını çıkardı.

ODTÜ Matematik, Engelsiz ODTÜ ve ODTÜ Robot Topluluğu çocuklar için dikkat çeken ve farkındalık yaratacak faaliyetler düzenleyerek, çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayacak etkinlikler geliştirdi.

Share